WAKO WORLD JUNIOR 2016

Από 27 Αυγούστου έως και 3 Σεπτεμβρίου 2016 βρέθηκαν στο Δουβλίνο της Ιρλανδίας 11 αθλητές του συλλόγου μας, μέλη της εθνικής ομάδας Kick Boxing – Point Fighting προκειμένου να αγωνιστούν στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα παίδων –εφήβων της Παγκόσμιας ομοσπονδίας WAKO. Μαζί τους ήταν και ο προπονητής του συλλόγου μας και εθνικός προπονητής Kick Boxing Νίκος Μέμμος ο οποίος ήταν και ο αρχηγός της Εθνικής ομάδας. Οι αθλητές του συλλόγου μας κατάφεραν να ανέβουν δύο φορές στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στο χρυσό μετάλιο και μία φορά στστο δεύτερο σκαλί ακι το ασημένιο μετάλιο.

Αναλυτικά:

  • Κοροβέσης Αναστάσης 1η θέση -57 κιλά εφήβων

  • Θεοτοκάτος Γιάννης 1η θέση -63 κιλά παίδων

  • Μάρκου Δέσποινα 2η θέση -55 κιλά κορασίδων

Συγχαρητήρια αξίζουν και στους υπόλοιπους αθλητές : Παπαδόπουλο Πρόδρομο, Καντιώτη Γιάννη, Μέξη Δημήτρη, Ρούσσο Διαμαντή, Γαλανομάτη Μαριέττα, Γαλανομάτη Ακριβή, Τσάκου Μαρία, Κουφοπούλου Εβίνα και Σκούπα Ιωάννα, όπου παρά τους πολύ καλούς αγώνες που έδωσαν δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο των κατηγοριών τους.

     

FLANDERS CUP 2016

Το Σαββατοκύριακο 24&25 Σεπτεμβρίου 2016 τρεις αθλητές του συλλόγου μας με τον προπονητή Ανδρέα Αγγελόπουλο βρέθηκαν στο Βέλγιο για να συμμετέχουν στο διεθνές τουρνουά Flanders Cup στις Βρυξέλες. Ο Ρούσσος Διαμαντής κατάφερε να πάρει το χρυσό μετάλιο στην κατηγορία του – 69 κιλά εφήβων και ο Παπαδόπουλος Γιώργος δύο χάλκινα μετάλια στην -63κιλά παίδων και -69 κιλά παίδων. Συγχαρητήρια και στον Κωνστάντη Θοδωρή πού αν και προσπάθησε δεν κατάφερε να φτάσει μέχρι τα μετάλια και στην συνοδό Ιωαννίδου Μαρία που βοήθησε τα μέγιστα την αποστολή μας.

     

BRISTOL OPEN 2016

Το Σαββατοκύριακο 15 & 16 Οκτωβρίου 2016 τρεις αθλητές του συλλόγου μας βρέθηκαν στην Αγγλία και συγκεκριμένα στο Bristol για να συμμετέχουν στο διεθνές τουρνουά της WAKO το γνωστό πλέον Bristol Open. Οι αθλητές μας με τον Εθνικό προπονητή Νίκο Μέμμο κατάφεραν να επιστρέψουν με τρία μετάλια στις αποσκευές τους. Αναλυτικά: Βιλτανιώτη Εβίτα 3η θέση στην Open κατηγορία κιλών των γυναικών, ενώ στην κτηγορία της δεν αγωνίστηκε γιατί έπρεπε Κυριακή πρωί να επιστρέψει στην Αθήνα. Γαλανοπούλου Διονυσία 2η θέση +70κιλά γυναικών 3η θέση στο ομαδικό γυναικών οι Βιλτανιώτη – Γαλανοπούλου. Η Βέλλιου Αμάντα στην παρθενική της εμφάνιση στα σαλόνια της Ευρώπης έκανε τρεις πολύ ωραίους αγώνες χωρίς όμως να καταφέρει να φτάσει στο βάθρο.

             

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΟΚ Εφήβων-Νεανιδων

To Σαββατοκύριακο 5&6 Νοεμβρίου η αγωνιστική μάδα του συλλόγου έλαβε μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Kick Boxing στα 'Aνω Λιόσια.

Συμμετείχαν 27 αθλητές του συλλόγου και κατάφεραν να φέρουν στο σύλλογο 8 χρυσά 6 ασημένια και 6 χάλκινα μετάλλια.

Αναλυτικά:

 
  • Καντιώτης Γιάννης 1η θέση -63κιλ εφήβων Point Fighting                                                                                                                                  

  • Παπαδόπουλος Πρόδρομος  1η θέση -74κιλ εφήβων Point Fighting                                                                                                                                        

  • Γαλανομάτη Μαριέττα 1η θέση -55κιλ νεανίδων  Point Fighting                                                                                                                                                                  

  • Σκούπα Ιωάννα  1η θέση θέση -60κιλ νεανίδων Point Fighting                                                                                                                                                                        

  • Τουρκαντώνη Ηλέκτρα 1η θέση -50κιλ νεανίδων Point Fighting                                                                                                                                                                                            

  • Χατζηθάνος Παναγιώτης 1η θέση παίδων -65 κιλ Point Fighting                                              

  • Γαλανομάτη Ακριβή 1η θέση -55 κιλ κορασίδων Point Fighting                                                      

  • Γαλανομάτη Ακριβή 1η θέση -55κιλ κορασίδων Light Contact

 


 
  • Μάρκου Δέσποινα 2η θέση  -55κιλ νεανίδων  Point Fighting                                                                              

  • Μέξης Στάθης   2η θέση παίδων -45 κιλ Point Fighting                                                                

  • Παπαδόπουλος Γιώργος  2η θέση -63 κιλ  Point Fighting                                                              

  • Κατσαγώνης Σταμάτης  2η θέση παίδων -65 κιλ Point Fighting                                                

  • Κουφοπούλου Εβίνα 2η θέση -55 κιλ κορασίδων Point Fighting 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                                            
  • Ρούσσος Διαμαντής 3η θέση -69κιλ εφήβων Point Fighting                                                          

  • Κοροβέσης Αναστάσης  3η θέση -57κιλ εφήβων Point Fighting                                                                                              

  • Αδάμης Γιάννης  3η θέση -63κιλ εφήβων Β επίπεδο Point Fighting                                                            

  • Τσώκου Θεοδώρα  3η θέση -50κιλ κορασίδων Β επίπεδο Point Fighting                            

  • Kλημαντήρης Θοδωρής 3η θέση -63κιλ παίδων Β επίπεδο Point Fighting                                

  • Kλημαντήρη Αντριάννα 3η θέση -60κιλ κορασίδων Β επίπεδο Point Fighting                                      

  • Χαμούς Αλέξανδρος 3η θέση -63κιλ παίδων Β επίπεδο Point Fighting

 
     
EUROPEAN WAKO SENIOR 2016

Με πολλή μεγάλη επιτυχία τελείωσε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών της WAKO για το Αθλητικό Όμιλο Ίκαρο, που πραγματοποιήθηκε από 21-29 Νοεμβρίου στο Λουτράκι, καθώς οι αθλητές του κατάφεραν να φέρουν 6 από τα 9 μετάλλια που κέρδισε η Εθνική ομάδα Point Fighting σε αυτήν την τόσο μεγάλη διοργάνωση. Ενώ και οι 4 από τους 6 αθλητές του ομαδικού αγωνίσματος που κατάφεραν να πάρουν το χάλκινο μετάλλιο ήταν μέλη του Αθλητικού Ομίλου Ίκαρος.

Αναλυτικά: Βιλτανιώτη Εβίτα 1η θέση -55 κιλ

'Aρχου Γεωργία 1η θέση +65 κιλ Βετεράνων

Διαμαντόπουλος Ηλίας 2η θέση -75 κιλ βετεράνων

Σουέρεφ Φοίβος 3η θέση -89 κιλ

Βέλλιου Αμάντα 3η θέση -50 κιλ

Θεοτοκάτος Παναγιώτης 3η θέση -69 κιλ

Στο ομαδικό αγώνισμα συμμετείχαν οι Βιλτανιώτη Εβίτα, Γαλανοπούλου Διονυσία, Σουέρεφ Φοίβος και Ευσταθίου Τριαντάφυλλος. Συγχαρητήρια αξίζουν και στους τέσσερις ακόμη αθλητές του συλλόγου, Γαλανοπούλου Διονυσία, Αδάμη Κωνσταντίνο, Ζαγάρη Μανώλη και Ευσταθίου Τριαντάφυλλο όπου παρόλο που έδωσαν πολύ καλούς αγώνες δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο των κατηγοριών τους.

IRISH OPEN 2017

Στις 4-5 Μαρτίου 2017 η αγωνιστική ομάδα του συλλόγου μας βρέθηκε στο Δουβλίνο προκειμένου να συμμετέχει στην μεγαλύτερη διοργάνωση Kick Boxing στον κόσμο το πολυδιαφιμησμένο πλέον Παγκόσμιο Κύπελλο της WAKO Irish Open 2017. Οι συμμετοχές και φέτος έφτασαν τις 4000 όπυ και σταματησαν καθώς οι διοργανωτές είχαν βάλει αυτό το όριο ώστε να μπορέσουν να ελέγξουν τη διοργάνωση. Δεκατρείς αθλητές μας βρέθηκαν εκεί μαζί με τον προπονητή μας και Εθνικό προπονητή Μέμμο Νικόλαο και βοηθό προπονητή τον Ανδρέα Αγγελόπουλο. Οι αθλητές μας οι οποίοι κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο της δυσκολότερης διοργάνωσης στον κόσμο ήταν οι:                                                                                    

Γαλανομάτη Μαριέττα 1η θέση -50κιλά νεανίδων                                                                                                                                                    

Καντιώτης Γιάννης 1η θέση -63κιλά εφήβων                                                                                                                                                     

Παπαδόπουλος Πρόδρομος 3η θέση - 79κιλά

Καλομοίρης Παναγιώτης 3η θέση -69 κιλά εφήβων                                                                                                                                                

Κουφοπούλου Εβίνα 3η θέση -55κιλά κορασίδων

 

 

.

POINT FIGHTING CUP 2017

Η αγωνιστική ομάδα του Αθλητικού Ομίλου μας ταξίδεψε από 31 Μαρτίου έως 2 Απριλίου στο Μιλάνο για να συμμετέχει στο Διεθνές πρωτάθλημα Point Figting και ένα από τα μεγαλύτερα και καλύτερα στην Ευρώπη το Point Fighting Cup. Τα αποτελέσματα για ακόμη μία φορά ήταν εξαιρετικά. 

Βιλτανιώτη Εβίτα 1η θέση -55kg γυναικών – 2η θέση grand Champion - 3η θέση Open γυναικών

Γαλανομάτη Μαριέττα1ηθέση Open νεανίδων -1ηθέση-50kg νεανίδων – 3ηθέση-50kg γυναικών

Μεταξά Ειρήνη 1η θέση -60kg έγχρωμων γυναικών - 3η θέση -65kg έγχρωμων γυναικών

Γαλανομάτη Μαριέττα – Βέλλιου Αμάντα – Μάρκου Δέσποινα 1η θέση ομαδικό νεανίδων

Βιλτανιώτη Εβίτα – Γαλανοπούλου Διονυσία 2η θέση ομαδικό γυναικών

Γαλανοπούλου Διονυσία 3η θέση -70kg γυναικών

Κοροβέσης Αναστάσης 3η θέση -57kg ανδρών - 3η θέση -57kg εφήβων

Βέλλιου Αμάντα 3η θέση Open νεανίδων

Γαλανομάτη Ακριβή 3η θέση -55kg κορασίδων - 3η θέση -60kg κορασίδων

Νίκα Έλβις 3η θέση +63kg έγχρωμων παίδων

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HUNGARIAN CUP 2017

 Η αγωνιστική ομάδα του συλλόγου βρέθηκε στην Ουγγαρία από 20-22 Μαΐου 2017 για να συμμετέχει σε ένα ακόμη Παγκόσμιο Κύπελλο της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας WAKO. Για μία ακόμη φορά οι αθλητές μας ξεπέρασαν τον ευατό τους φέρνοτας στον σύλλογο 5 χρυσά, 2 ασημένια, 6 χάλκινα και στην 9 θέση στην κατάταξη των συλλόγων ανάμεσα σε 145 συλλόγους από όλη την Ευρώπη.

Αναλυτικά:

Γαλανομάτη Μαριέττα 1η θέση -50κιλ νεανίδων                                                                                                                                                                       

Γαλανομάτη Μαριέττα  1η θέση -55κιλ νεανίδων                                                                                                                                                                    

Παπαδόπουλος Πρόδρομος 1η θέση -74κιλ εφήβων                                                                                                                                                             

Καντιώτης Γιάννης 1η Θέση 69κιλ εφήβων                                                                                                                                                                               

Μέξης Στάθης 1η θέση - 42κιλ παίδων                                                                                                                                                                        

Σουέρεφ Φοίβος 2η θέση -94κιλ Ανδρών                                                                                                                                                                         

Μέξης Στάθης 2η θέση -47κιλ παίδων  

Γαλανοπούλου Διονυσία 3η θέση -65κιλ γυναικών

Γαλανμάτη Μαριέττα 3η θέση -50κιλ γυναικών

Μέξης Στάθης 3η θέση -52κιλ παίδων

Ρούσσος Διαμαντής 3η θέση -69 κιλ εφήβων

Τουρκαντώνη Ηλέκτρα 3η θέση -55κιλ κορασίδων

Ομαδικό Εφήβων 3η θέση  

 

                                                                                                                                                                

 

 

BEST FIGHTER 2017

Το Σαββατοκύριακο 17-18 Ιουνίου 2017  αθλητές του συλλόγου μας βρέθηκαν στην Ιταλία και συγκεκριμένα στο Rimini για να συμμετέχουν σε ένα ακόμη παγκόσμιο κύπελλο  της WAKO το πολύ δυνατό Best Fighter. Οι αθλητές μας με τον Εθνικό προπονητή Νίκο Μέμμο κατάφεραν να επιστρέψουν με έξι μετάλια στις αποσκευές τους.Αναλυτικά:

Σουέρεφ Φοίβος : Ασημένιο μετάλιο Open κατηγορία ανδρών

Σουέρεφ Φοίβο : Χάλκινο μετάλιο 94κιλ ανδρών

Λαμπαρός Γιάννης : Χρυσό μετάλιο  65κιλ εφήβων έγχρωμων ζωνών

Τουρκαντώνη Ηλέκτρα : Χρυσό μετάλιο 50κιλ νεανίδων έγχρωμων ζωνών

Στασινοπούλου Αλεξάνδρα : Ασημένιο μετάλιο 50κιλ νεανίδων έγχρωμων ζωνών

Στασινοπούλου Αλεξάνδρα : Χάλκινο μετάλιο 55κιλ νεανίδων Kick Light 

EUROPEAN WAKO JUNIOR 2017

Από 3 έως 10 Σεπτεμβρίου 2017 βρέθηκαν στα Σκόπια 10 αθλητές του συλλόγου μας, μέλη της εθνικής ομάδας Kick Boxing – Point Fighting προκειμένου να αγωνιστούν στο Ευρωπαΐκό πρωτάθλημα παίδων –εφήβων της Παγκόσμιας ομοσπονδίας WAKO. Μαζί τους ήταν και ο προπονητής του συλλόγου μας και εθνικός προπονητής Kick Boxing Νίκος Μέμμος ο οποίος ήταν και ο αρχηγός της Εθνικής ομάδας. Οι αθλητές του συλλόγου μας κατάφεραν να φέρουν στον σύλλογο και την πατρίδα μας 3 χρυσά, 1 ασημένιο και 1 χάλινο μετάλιο στο ομαδικό. Αναλυτικά:

Γαλανομάτη Μαριέττα : Χρυσό μετάλιο στην -50κιλ νεανίδων

Παπαδόπουλος Πρόδρομος : Χρυσό μετάλιο στην -74κιλ εφήβων

Καλομοίρης Παναγιώτης : Χρυσό μετάλλιο στην -69κιλ εφήβων

Μέξης Δημήτρης : Ασημένιο μετάλιο στην -63κιλ εφήβων

Ομαδικό Εφήβων : Χάλκινο μετάλιο.

 

FLANDERS CUP 2017

 Το Σαββατοκύριακο 7-8 Οκτωβρίου 2017 η ομάδα του συλλόγου βρέθηκε στο Βέλγιο προκειμένου νε συμμετέχει στο Διεθνές Πρωτάθλημα της WAKO και πρώτο για τη νέα αγωνιστική χρονιά το Flanders Cup 2017. Αν και πολυ νέοι αθλητές απάρτίζαν την ομάδα μας τα αποτελέσματα ήταν πολύ ικανοποιητικά. Έτσι συνολικά έφεραν στον σύλλογό μας 4 ασημένια και 9 χάλκινα μετάλλια. Αναλυτικά τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:

Μέξης Στάθης: Ασημένιο μετάλλιο -42κιλ. παίδων και χάλκινο μετάλλιο -47κιλ. παιδων

Χατζηθάνου Έλενα: Ασημένιο μετάλλιο -65κιλ. κορασίδων

Πετρόγιαννου Ισιδώρα: Ασημένιο μετάλλιο -55κιλ. κορασίδων

Γαλανομάτη Μ. - Μάρκου Δ. - Κουφοπούλου Ε. : Ασημένιο μετάλλιο ομαδικό νεανίδων

Μέξης Σ. - Πορονίδης Α. - Μποκής Π.: Χάλκινο μετάλλιο ομαδικό παίδων

Γαλανομάτη Μαριέττα: Χάλκινο μετάλλιο -50κιλ. νεανίδων και χάλκινο μετάλλιο -50κιλ. γυναικών

Μάρκου Δέσποινα: Χάλκινο μετάλλιο -55κιλ. κορασίδων και χάλκινο μετάλλιο -60κιλ.κορασίδων

Κλημαντήρη Ανδριάννα: Χάλκινο μετάλλιο -60κιλ. κορασίδων

Τσώκου Θεοδώρα: Χάλκινο μετάλλιο -50κιλ. κορασίδων

Κουφοπούλου Εβίνα: Χάλκινο μετάλλιο -55κιλ. νεανίδων

Τουρκαντώνη Ηλέκτρα: Χάλκινο μετάλλιο -50κιλ. νεανίδων

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΟΚ Παίδων-Εφήβων 2017

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2017 ΠΟΚ

32 συμμετοχές : 10 χρυσά – 5 ασημένια – 12 χάλκινα                                                                                                                                                                               Point Fighting                                                                                                                                                                                                      

Παπαδόπουλος Πρόδρομος : Χρυσό μετάλλιο +74 Εφήβων Α                                                                                 

Καντιώτης Γιάννης : Χρυσό μετάλλιο -74 Εφήβων Α 

Μάρκου Δέποινα : Χρυσό μετάλλιο -55 Νεανίδων Α 

Γαλανομάτη Ακριβή : Χρυσό μετάλλιο -55 Κορασίβων Α

Μέξης Στάθης : Χρυσό μετάλλιο -47 Παίδων Α 

Τσώκου Θεοδώρα : Χρυσό μετάλλιο -55 Κορασίδων Β

Κλημαντήρη Αδριάννα : Χρυσό μετάλλιο Κορασίδων +55 Β 

Ρούσσος Διαμαντής : Ασημένιο μετάλλιο -69 Εφήβων Α

Αδάμης Γιάννης : Ασημένιο μετάλλιο -63 παίδων Α 

Κουφοπούλου Εβίνα : Ασημένιο μετάλλιο : -55 Κορασίδων Α

Μέξης Δημήτρης : Χάλκινο μετάλλιο -69 Εφήβων Α 

Σκούπα Ιωάννα : Χάλκινο μετάλλιο -65 Νεανίδων Α

Παπαδόπουλος Γιώργος : Χάλκινο μετάλλιο -69 Πάιδων Α 

Λαμπαρός Γιάννης : Χάλκινο Μετάλιο -63 Παίδων Α

Χατζηθάνος Παναγιώτης: Χάλκινο μετάλιο +69 Παίδων Α 

Κατσαγώνης Σταμάτης : Χάλκινο μετάλλιο -63 Παίδων Α

Χατζηθάνου Έλενα : Χάλκινο μετάλλιο -65 Κορασίδων Α 

Νοδάρου Μαρίνα : Χάλκινο μετάλλιο -55 κορασίδων Β

Ξύδη Βασιλική : Χάλκινο μετάλλιο -55 Κορασίδων Β 

Κλημαντήρης Θοδωρής : Χάλκινο μετάλλιο -57 Παίδων Α

Low kick

Κοροβέσης Αναστάσης : Χρυσό μετάλλιο -60 Εφήβων Α 

Χατζηιωάννου Ιωάννης : Χρυσό μετάλλιο -75 Εφήβων Α

Light Contact

Παπαδόπουλος Πρόδρομος : Ασημένιο μετάλλιο -74 Εφήβων Α 

Σκούπα Ιωάννα : Χάλκινο μετάλλιο -60 Νεανίδων Α

Kick Light

Στασινοπούλου Αλεξάνδρα : Ασημένιο μετάλλιο -46 Κορασίδων

Καντιώτης Γιάννης : Χάλκινο μετάλλιο -69 Εφήβων Α

WORLD WAKO SENIOR 2017

Με επιτυχία τελείωσε το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών της WAKO στη Βουδαπέστη από 5-12 Νοεμβρίου  για τον Αθλητικό μας Σύλλογο, με 1 ασημένιο και 1 χάλκινο μετάλιο καθώς και τρίτη θέση και χάλκινο στο ομαδικό αγώνισμα.

 

 

 

AUSTRIAN CLASSIC 2018

Austrian Classic World Cup
20 – 21 Απριλίου 2018
 7 χρυσά, 5 ασημένια, 11 χάλκινα μετάλλια

Καντιώτης Γιαννης: 1η θέση -74 κιλ  Εφηβων
Καντιώτης Γιαννης: 2η θέση Open Εφήβων        
Παπαδόπουλος Πρόδρομος: 1η θέση -84 κιλ  Εφήβων
Παπαδόπουλος Πρόδρομος: 2η θέση -79 κιλ Εφήβων
Παπαδόπουλος Πρόδρομος: 3η θέση Open Εφήβων              
Γαλανομάτη Μαριεττα: 1η θέση -55 κιλ Νεανίδων
Γαλανομάτη Μαριεττα: 3η θέση Open Νεανίδων                          
Γαλανομάτη Ακριβή: 1η θέση -60 κιλ Κορασιδων
Γαλανομάτη Ακριβή: 3η θέση -55 κιλ Νεανίδων                                       
Μπάτρης Κωνσταντής: 1η θέση+47 κιλ παμπαίδων αρχάριο
Μέμμου Έλενα: 1η θέση 1η θέση +42 κιλ παγκορασίδων αρχάριο
Κλημαντήρη Ανδριάνα: 1η θέση +55 κιλ κορασίδων αρχάριο
Ιωαννίδου Μαρία: 2η  θέση-65 κιλ γυναικών αρχάριο
Ιωαννίδου Μαρία: 2η θέση -65 κιλ γυναικών εγχρώμων
Μέμμου Σήλια: 3η θέση-32κιλ  πανκορασίδων αρχαριο
Κάκαρης Χρήστος: 3η θέση +57 κιλ παίδων αρχάριο
Τσώκου Θεοδώρα: 3η θέση -46 κιλ κορασίδων αρχάριο
Κουφοπούλου Εβίνα: 3η θέση -50 Νεανίδων
Τσώκου Θεοδώρα: 3η θέση -46 Κορασιδων
Κλημαντήρη Ανδριάνα: 3η θέση +65 Κορασιδων
Μπαϊρακτάρη Νεφέλη: 3η θέση +47 Πανκορασιδων
Ομαδικό Παμπαίδων 3η θέση
Ομαδικό Εφήβων 3η θέση
 

HUNGARIAN CUP 2018

Hungarian World Cup / Βουδαπέστη
18 – 20 Μαΐου 2018
3 χρυσά, 5 ασημένια, 7 χάλκινα μετάλλια


Παπαδόπουλος Γιώργος: 1η θέση -69 κιλ παίδων
Μάρκου Δέσποινα: 1η θέση -55 κιλ νεανίδων                                                                                                           
Βλασιώτης Νίκος: 1η θέση -75 κιλ ανδρών έγχρωμων                     
Μάρκου Δέσποινα: 2η θέση-55 κιλ γυναικών
Σκούπα Ιωάννα: 2η θέση -65 κιλ νεανίδων
Παπαδόπουλος Πρόδρομος: 2η θέση -84 κιλ εφήβων
Κουφοπούλου Εβίνα: 2η θέση -50 κιλ νεανίδων
Κονταράτος Σπύρος: 2η θέση -65 κιλ ανδρών εγχρώμων                                                                
Παπαδόπουλος Γιώργος: 3η θέση -69 κιλ εφήβων
Παπαδόπουλος Γιώργος: 3η θέση + 69 κιλ παίδων                      
Βέλλιου Αμάντα: 3η θέση -60 κιλ γυναικών
Γαλανομάτη Ακριβή: 3η θέση -55 κιλ νεανίδων
Παπαδόπουλος Πρόδρομος: 3η θέση -79 κιλ ανδρών                                                                
Βλασιώτης Νίκος: 3η θέση -85 κιλ ανδρών εγχρώμων                                                                     
Ομαδικό εφήβων 3η θέση

BEST FIGHTER 2018

Best Fighter World Cup / Rimini
15 – 17 Ιουνίου 2018
2 χρυσά, 2 ασημένια και 7 χάλκινα μετάλλια


Πετρόγιαννου Ισιδώρα 1η θέση -50 κιλ Κορασίδων έγχρωμες ζώνες
Πετρόγιαννου Ισιδώρα 1η -55 κιλ Κορασίδων έγχρωμες ζώνες
Ζαγάρης Μανώλης 2η θέση -84 κιλ Ανδρών
Στασινοπούλου Αλεξάνδρα 2η θέση -50 κιλ νεανίδων light contact.
Αδάμης Γιάννης 3η θέση -63 κιλ εφήβων
Αδάμης Γιάννης 3η θέση -69 κιλ εφήβων
Αδάμης Γιάννης 3η θέση Open εφήβων
Στασινοπούλου Αλεξ 3η θέση -50 κιλ νεανίδων
Στασινοπούλου Αλεξ 3η θέση -50 κιλ νεανίδων kick light
Πετρόγιαννου Ισιδώρα 3η θέση -50 κιλ Κορασίδων
Βλασιώτης Νίκος 3η θέση -75 κιλ ανδρών έγχρωμες ζώνες
 

WAKO WORLD JUNIOR 2018

Με πολύ μεγάλη επιτυχία τελείωσε η πρώτη μεγάλη διοργάνωση, το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Παίδων-Εφήβων, που έλαβε χώρα στο Jesolo της Ιταλίας από 15-22 Σεπτεμβρίου 2018.
Οι αθλητές του Συλλόγου μας μέλη της εθνικής ομάδας κατάφεραν να κερδίσουν τρία χρυσά, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο μετάλλιο. Αναλυτικά:
Γαλανομάτη Μαριέττα        Χρυσό μετάλλιο    -50κιλ Νεανίδων                                                               
Καντιώτης Ιωάννης             Χρυσό μετάλλιο    -74κιλ Εφήβων                                                                   
Μπάτρης Κωνσταντής         Χρυσό μετάλλιο    +47κιλ Παμπαίδων                                                                                     
Παπαδόπουλος Πρόδρομος Χάλκινο μετάλλιο -84κιλ Εφήβων                                                                     
Ομαδικό Εφήβων                Ασημένιο μετάλλιο

FLANDERS CUP 2018

 

Flanders International Cup                                                                                                      
27-28 Σεπτεμβρίου 2018
2 Χρυσά - 5 Ασημένια - 13 Χάλκινα


Χούντρα Μυρτώ         Χρυσό μετάλλιο + 47 Πανκορασίδων,                                                      
Χούντρα Μυρτώ         Χρυσό μετάλλιο - 47 Πανκορασίδων,                                                              
Χούντρα Μυρτώ         Ασημένιο μετάλλιο -42 Κορασίδων
Μπαϊρακτάρης Θανάσης  Ασημένιο μετάλλιο -89 Εφήβων
Μπαϊρακτάρης Θανάσης  Ασημένιο μετάλλιο +69 Παίδων
Μπέλου Ελένη          Ασημένιο μετάλλιο -42 Κορασίδων
Μπέλου Ελένη          Ασημένιο μετάλλιο -47 Πανκορασίδων
Τσέλιου Κατερίνα      Χάλκινο μετάλλιο   -50 Νεανίδων
Τσέλιου Κατερίνα      Χάλκινο μετάλλιο   -50 Κορασίδων
Τσέλιου Κατερίνα      Χάλκινο μετάλλιο   -55 Κορασίδων
Πετρόγιαννου Ισιδώρα  Χάλκινο μετάλλιο   -55 Κορασίδων
Πετρόγιαννου Ισιδώρα  Χάλκινο μετάλλιο   -60 Κορασίδων
Νοδάρου Μαρίνα        Χάλκινο μετάλλιο   -60 Νεανίδων
Νοδάρου Μαρίνα        Χάλκινο μετάλλιο   -65 Νεανίδων
Κλημαντήρης Θοδωρής   Χάλκινο μετάλλιο   -63 Παίδων
Κλημαντήρης Θοδωρής   Χάλκινο μετάλλιο   -63 Εφήβων
Μπαϊρακτάρη Νεφέλη    Χάλκινο μετάλλιο   +47 Πανκορασίδων
Κλημαντήρης Ανδριάννα Χάλκινο μετάλλιο   -70 Νεανίδων
Ομαδικό Παίδων        Χάλκινο μετάλλιο  
Ομαδικό Νεανίδων      Χάλκινο μετάλλιο  

 

BRISTOL OPEN 2018

Bristol Open 2018                                                                                                                                                 
12-14 Οκτωβρίου 2018                                                                                                         
1 χρυσό - 1 χάλκινo


Μέξης Δημήτρης          Χρυσό μετάλλιο -69κιλ Εφήβων                                                      
Ζαγαρης Μ. & Αδαμης Κ.  Χάλκινο μετάλλιο Ομαδικό Ανδρών +74kg 
 

PALAMIDIO OPEN 2018

EUROPEAN WAKO SENIOR 2018

IRISH OPEN 2019

Irish Open World Wako Cup                                                                                                                                                   
 1-3 Μαρτίου 2019                                                                                                                                       
2 Χρυσά - 2 Ασημένια - 3 Χάλκινα


Ομαδικό Παίδων        Χρυσό Μετάλλιο
Γαλανομάτη Ακριβή     Χρυσό Μετάλλιο -55κιλ Κορασίδων
Γαλανομάτη Ακριβή     Ασημένιο Μετάλλιο -55κιλ Νεανίδων
Ιωαννίδου Μαρία       Ασημένιο Μετάλλιο +65 kg Γυναικών Αρχαρίων
Γαλαναματη Μαριέττα   Χάλκινο μετάλλιο Open Νεανίδων
Παπαδόπουλος Γιώργος  Χάλκινο μετάλλιο Open Εφήβων
Μέξης Στάθης          Χάλκινο μετάλλιο  -57κιλ Ανδρών

AUSTRIAN CLASSIC 2019

Austrian Classic 2019                                                                                                                                            
12-14 Απριλίου 2019
6 Χρυσά - 6 Ασημένια - 5 Χάλκινα


Παπαδόπουλος Πρόδρομος Χρυσό μετάλλιο -89κιλ Εφήβων
Λαούδης Αναστάσης      Χρυσό μετάλλιο +57κιλ Παίδων Αρχαρίων
Γελαδάρη Χρυσά         Χρυσό μετάλλιο -55κιλ Κορασίδων Αρχαρίων
Βλασιώτης Νίκος        Χρυσό μετάλλιο -70κιλ Ανδρών Εγχρώμων
Βλασιώτης Νίκος        Χρυσό μετάλλιο -75κιλ Ανδρών Εγχρώμων
Νοδάρου Μαρίνα         Χρυσό μετάλλιο -60κιλ Γυναικών Εγχρώμων  
Παπαδόπουλος Πρόδρομος Ασημένιο μετάλλιο -84κιλ Εφήβων
Καντιώτης Γιάννης      Ασημένιο μετάλλιο -74κιλ Εφήβων                      
Μπέλλου Ελένη          Ασημένιο μετάλλιο -42κιλ Πανκορασίδων
Τσέλιου Κατερίνα       Ασημένιο μετάλλιο -50κιλ Νεανίδων
Μέμμου Εφη             Ασημένιο μετάλλιο -46κιλ Κορασίδων
Δαυίδης Χαράλαμπος     Ασημένιο μετάλλιο -57κιλ Παίδων Αρχαρίων
Παπαδόπουλος Γιώργος   Χάλκινο μετάλλιο -74κιλ Εφήβων
Βελλιου Αμάντα         Χάλκινο μετάλλιο -55κιλ Γυναικών
Σκούπα Ιωάννα          Χάλκινο μετάλλιο -65κιλ Νεανίδων
Μπέλου Ελένη           Χάλκινο μετάλλιο -46κιλ Πανκορασίδων
Τσώκου Θεοδωρα         Χάλκινο μετάλλιο -50κιλ Κορασίδων

 

 

 

 

HUNGARIAN CUP 2019

 

Hungarian World Kickboxing Cup                                                                                                                       
 17-19 Μαΐου 2019                                                                                                                             
2 Χρυσά - 3 Ασημένια - 8 Χάλκινα


Νοδάρου Μαρίνα           Χρυσό μετάλλιο -60κιλ γυναικών εγχρώμων
Λαούδης Αναστάσης        Χρυσό μετάλλιο +57κιλ παίδων εγχρώμων
Κλημαντήρη Ανδριάνα      Ασημένιο μετάλλιο -70κιλ νεανίδων
Μπαϊρακτάρης Θανάσης     Ασημένιο μετάλλιο -94κιλ εφήβων
Βλασιώτης Νίκος          Ασημένιο μετάλλιο -70κιλ ανδρών εγχρώμων
Γαλανομάτη Ακριβή        Χάλκινο μετάλλιο -55κιλ νεανίδων
Γαλανομάτη Ακριβή        Χάλκινο μετάλλιο -55κιλ γυναικών
Πετρόγιαννου Ισιδώρα     Χάλκινο μετάλλιο -50κιλ γυναικών
Κατσαγώνης Σταμάτης      Χάλκινο μετάλλιο -84κιλ εφήβων
Κατσαγώνης Σταμάτης      Χάλκινο μετάλλιο +69κιλ παίδων
Μέξης Στάθης             Χάλκινο μετάλλιο -57κιλ εφήβων
Βλασιώτης Νίκος          Χάλκινο μετάλλιο – 80κιλ ανδρών εγχρώμων
Ομαδικό παίδων           Χάλκινο μετάλλιο

BEST FIGHTER 2019

 

Best Fighter Wako World Cup                                                                                           
14-16 Ιουνίου 2019
5 χρυσά, 5 ασημένια, 11 χάλκινα μετάλλια.


Ομαδικό Παίδων               Χρυσό μετάλλιο
Πετρόγιαννου Ισιδώρα         Χρυσό μετάλλιο -55κιλ νεανίδων
Μπέλλου Ελένη                Χρυσό μετάλλιο -47κιλ πανκορασίδων
Μαλακασιώτη Ζωή              Χρυσό μετάλλιο -55κιλ κορασίδων εγχρώμων ζωνών
Ντι Μπέλο Νικόλας            Χρυσό μετάλλιο -45κιλ παίδων εγχρώμων ζωνών
Ακριβός Θάνος                Ασημένιο μετάλλιο +69κιλ παίδων
Αναστασόπουλος Κων/νος       Ασημένιο μετάλλιο -69κιλ παίδων
Μπέλλου Ελένη                Ασημένιο μετάλλιο – 42κιλ  πανκορασίδων
Τσέλιου Κατερίνα             Ασημένιο μετάλλιο – 50κιλ κορασίδων
Βλασιώτης Νίκος              Ασημένιο μετάλλιο -75κιλ ανδρών έγχρωμων ζωνών
Ζαγάρης Μανώλης              Χάλκινο μετάλλιο -79κιλ ανδρών
Πετρόγιαννου Ισιδώρα         Χάλκινο μετάλλιο -50κιλ γυναικών
Μπαϊρακτάρης Θανάσης         Χάλκινο μετάλλιο -94κιλ εφήβων
Τσέλιου Κατερίνα             Χάλκινο μετάλλιο -55κιλ κορασίδων
Τσέλιου Κατερίνα             Χάλκινο μετάλλιο -55κιλ εφήβων
Κεχαγιαδάκης Γιώργος         Χάλκινο μετάλλιο -84κιλ εφήβων
Αναστασόπουλος Κων/νος       Χάλκινο μετάλλιο + 69κιλ παίδων
Βλασιώτης Νίκος              Χάλκινο μετάλλιο -70κιλ ανδρών εγχρώμων ζωνών
Βλασιώτης Νίκος              Χάλκινο μετάλλιο -70κιλ ανδρών εγχρώμων ζωνών kick light.
Ομαδικό εφήβων               Χάλκινο μετάλλιο
Ομαδικό παίδων               Χάλκινο μετάλλιο


 

EUROPEAN WAKO UNIVERSITY 2019

 

 

Στο Φοιτητικό Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην Κροατία έλαβε μέρος το Kickboxing για πρώτη φορά στην ιστορία του θεσμού.
Από μία τόσο μεγάλη διοργάνωση δεν θα μπορούσε να έλειπε η χώρα μας και φυσικά ο Αθλητικός μας Σύλλογος, ο οποίος συμμετείχε με τρεις φοιτητές,
καθώς ο τέταρτος Ζαγάρης Μανώλης λίγες μέρες πριν την αναχώρηση λόγω σοβαρού τραυματισμού έμεινε εκτός αποστολής.
Η συγκομιδή μας ήταν δύο χρυσά μετάλλια.
Παπαδόπουλος Πρόδρομος Χρυσό μετάλλιο -84κιλ                                                                          
Γαλανομάτη Μαριέττα Χρυσό μετάλλιο -55κιλ 

Συγχαρητήρια αξίζουν και στην Βέλλιου Αμάντα που έκανε ένα πολύ καλό αγώνα,
χάνοντας στον τρίτο γύρο στις λεπτομέρειες και μένοντας εκτός βάθρου.
Αξίζουν επίσης πολλά συγχαρητήρια στην Γαλανομάτη Μαριέττα που κέρδισε
και τον βαρυσήμαντο τίτλο,"Best Female Fighter"της πολυτιμότερης αθλήτριας στο στυλ του point fighting.

EUROPEAN WAKO JUNIOR 2019

Από 24-31 Αυγούστου 2019 πραγματοποιήθηκε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παίδων-Εφήβων-Κορασίδων-Νεανίδων στην Ουγγαρία.                                                                                                    
Ο σύλλογός μας συμμετείχε με 10 αθλητές οι οποίοι έφεραν 2 χρυσά - 1 ασημένιο - 4 χάλικινα μετάλλια

Γαλανομάτη Ακριβή      1η θέση Νεανίδων -50κιλά                                                                                                                                                                                                    
Ομαδικό Παίδων            1η θέση                                                                                                                                                                                                                            
Κατσαγώνης Σταμάτης  2η θέση Παίδων +69 κιλά                                                                                                                                                                                           
Νοδάρου Μαρίνα           3η θέση Νεανίδων  -60κιλά                                                                                                                                                                                 
Κλημαντήρη Ανδριάννα 3η θέση Νεανίδων -65κιλ                                                                                                                                                                                                    
Μπάτρης Κωνσταντής    3η θέση Παίδων -63κιλά                                                                                                                                                                                        
Ομαδικό Εφήβων            3η θέση                            

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν και στην διαιτήτρια του συλλόγου και μέλος της Παγκόσμιας Επιτροπής Διαιτητών της Wako                                                                               
η οποία και βραβεύτηκε ως η καλύτερη διαιτητής για το Τατάμι της διοργάνωσης ,
έναν πολύ τιμητικό τίτλο που κατακτάει για δεύτερη φορά στην καριέρα της.

 

 

 

 

FLANDERS CUP 2019

FLANDERS CUP 2019                                                                                                                  
29-30 Σεπτεμβρίου 2010                                                                                                                                      
3 χρυσά, 3ασημένια, 8 χάλκινα
 
Τσελιου Κατερινα              1η θέση -55 κορασίδων
Γελαδαρη Χρύσα                1η θέση -55 αρχάριο κορασίδων
Γελαδαρη Χρύσα                1η θέση -60 αρχάριο κορασίδων
Ζαγαρης Μανώλης-Δαμίας Κώστας 2η θέση Tag team ανδρών
Αναστασόπουλος Κων/νος        2η θέση +69 παίδων
Μέμμου Εφη                    2η θέση -50 νεανίδων
Μέμμου Εφη                    3η θέση -46 κορασίδων
Μέμμου Έλενα                  3η θέση -46 κορασίδων
Μέμμου Εφη                    3η θέση -50 κορασίδων
Μπέλου Ελενη                  3η θέση -50 κορασίδων
Τσώκου Θεοδωρα                3η θέση -60 κορασίδων
Λαούδης Αναστάσης             3η θέση -57 παίδων
Ντι Μπέλο Νικόλας             3η θέση -63 αρχάριο παίδων.
Ομαδικό εφήβων                3η θέση
Αξίζει να σημειωθεί πως η Μπελλου Ελενη ενώ κέρδιζε τον αγώνα που θα την έδινε το εισιτήριο για τον τελικό τραυματίστηκε στον αγκώνα και εγκατέλειψε τον αγώνα.
 

 

BRISTOL OPEN 2019

PALAMIDIO OPEN 2019

Palamidio Open 2019

12 Αθλητές - 15 μετάλλια

6 χρυσά

4 ασημένια

5 χάλκινα

WORLD WAKO SENIOR 2019

Από 23 - 30 Νοεμβρίου ο σύλλογος μας συμμετείχε με 6 αθλητές στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών στην Αττάλεια της Τουρκίας. Οι αθλητές μας κατάφεραν να κερδίσουν 4 χάλκινα μετάλλια.

Αναλυτικά:

Γαλανομάτη Μαριέττα        3η θέση -55kg

Αδάμης Κώστας                  3η θέση -79kg

Παπαδόπουλος Πρόδρομος 3η θέση -89kg

Ομαδικό                               3η θέση